Aeroklub

Aeroklub częstochowski

Aeroklub Częstochowski jest stowarzyszeniem lotniczym, którego głównym celem jest popularyzacja lotnictwa i aktywność lotnicza jego członków. Aeroklub zrzesza pasjonatów samolotów, szybowców, paralotni, mikrolotów, modeli i skoków spadochronowych, których drugim domem stało się lotnisko w Rudnikach koło Częstochowy. Ogromny dorobek szkoleniowy, liczne sukcesy i doświadczona kadra aeroklubu co roku przyciąga kolejne osoby, które chcą rozpocząć przygodę z lotnictwem na lotnisku w Rudnikach. Doświadczeni piloci z sukcesami reprezentują aeroklub na krajowych i międzynarodowych zawodach.

W ramach prowadzonej działalności aeroklub organizuje szkolenia w sześciu sekcjach oraz prowadzi działalność gospodarczą w oparciu o posiadany sprzęt.
Działalność lotnicza prowadzona jest przez cały rok, a oprócz tego aeroklub organizuje liczne imprezy, gdzie duzi i mali mają okazję podziwiać podniebne akrobacje pilotów, czy spróbować swoich sił np. w puszczaniu latawców.

Akroszybowce w aeroklubie

Otwarta możliwość szkolenia dla każdego to wyzwanie, którego podejmuje się Szkoła Akrobacji. Pierwsze uśmiechy na twarzach pojawiły się dużo wcześniej, niż kolejne uprawnienia. Jakie dodatkowe korzyści oprócz miłej atmosfery niesie trening w grupie zapaleńców przekonali się także zawodnicy, dla których sezon 2012 nie był czymś nowym. Poza prawdziwym Mistrzostwem Świata Macieja Pospieszyńskiego, który z Jeleniej Góry przywiózł też wicemistrza Polski Unlimited, brąz w klasyfikacji drużynowej na Mistrzostwach Świata Advanced zdobył Sławomir Talowski. Na Mistrzostwach Polski brązowy medal wywalczył Błażej Morawski, wyprzedzając o jedno miejsce Jarosława Rudzińskiego.

Co nowego?

Zobacz więcej