Instruktorzy

Jak w każdej gałęzi lotnictwa, tak szczególnie w akrobacji szybowcowej, udział i znaczenie
instruktora w procesie szkolenia jest nie do przecenienia.
Ta rola to przede wszystkim wydobywanie i jednocześnie doskonalenie słabszych cech ucznia, pomaganie w omijaniu i pokonywaniu wewnętrznych barier i ograniczeń.
Zadaniem instruktora jest przygotować ucznia tak, aby każdorazowo wykonywany lot
(w załodze dwuosobowej i następnie samodzielnie) był bezpieczny, również dla otoczenia.
W przypadku akrobacji wyższej i wyczynowej postęp w szkoleniu jest sprawa drugorzędną
i z zasady ma miejsce zawsze, jeżeli pilot potrafi latać bezpiecznie.
Bezpieczeństwo w locie na akrobację wyczynową oznacza, między innymi, lot w granicach „obwiedni obciążeń” szybowca i własnej (organizmu pilota) wytrzymałości na przeciążenia oraz z zachowaniem prawidłowej oceny malejącej wysokości.

Nasi instruktorzy to:

Maciej Pospieszyński
Instr. Pil. Szybowcowy
Ur. 1981
Aktualny Mistrz Świata Unlimited
Nalot ogólny 1600h w tym na szybowcach 1200h, ponad 200h jako instruktor. Posiada uprawnienie do wyższej akrobacji samolotowej oraz do wyczynowej akrobacji szybowcowej. Złoty medalista Mistrzostw Świata 2012 w kategorii Unlimited. Wielokrotny laureat Mistrzostw Polski i zawodów międzynarodowych – złoty medal drużynowy na MŚ 2011 w Toruniu, brązowy medal za program dowolny i brąz w klasyfikacji drużynowej na Mistrzostwach Europy w 2010, srebrny medal w programie nieznanym na MŚ 2009. Pierwsze miejsca na podium zawodów akrobacyjnych zdobywał już w 2004 i 2005. Ma na swoim koncie również osiągnięcia w szybowcowych zawodach przelotowych, tj. I miejsce w KZS Klub B w Częstochowie 2002. Jedyny Pośpiech dobry w akrobacji.
Jarosław Rudziński
Instr.
Pil. Szybowcowy
Ur.20.02.1964.
Nalot na szybowcach 650 godz, jako instruktor 250 godz. Akrobację szybowcową uprawia od 2002 roku, wielokrotnie uczestniczył w Mistrzostwach Polski w Akrobacji Szybowcowej i zawodach międzynarodowych. 10 miejsce na I Mistrzostwach Europy w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced w 2006 roku, złoty medal i tytuł Mistrza Polski w konkurencji – wiązanka znana w 2010. Wieść niesie, że ma słabość do kawy i ciastek.
Jacek Bogatko
Instr.
Pil. Szybowcowy
Ur. 24.12.1962.
Nalot ogólny 2200h w tym 1900h na szybowcach i 550h jako instruktor. Posiada uprawnienie do wykonywania wyczynowej akrobacji samolotowej, z nalotem na akrobację powyżej 100h, oraz wyższej szybowcowej. Już w latach 90. był członkiem Kadry Polski Juniorów w Akrobacji. Wielokrotnie startował w zawodach samolotowych i szybowcowych, zdobywając m.in. Mistrzostwo Słowacji 2006 w szybowcach dwumiejscowych, czy Puchar Karkonoszy w 2010. Pięknie śpiewa i gra na gitarze.

Co nowego?

Zobacz więcej