O nas

Aeroklub Częstochowski jest stowarzyszeniem lotniczym, którego głównym celem jest popularyzacja lotnictwa i aktywność lotnicza jego członków. Aeroklub zrzesza pasjonatów samolotów, szybowców, paralotni, mikrolotów, modeli i skoków spadochronowych, których drugim domem stało się lotnisko w Rudnikach koło Częstochowy. Ogromny dorobek szkoleniowy, liczne sukcesy i doświadczona kadra aeroklubu co roku przyciąga kolejne osoby, które chcą rozpocząć przygodę z lotnictwem na lotnisku w Rudnikach. Doświadczeni piloci z sukcesami reprezentują aeroklub na krajowych i międzynarodowych zawodach.
W ramach prowadzonej działalności aeroklub organizuje szkolenia w sześciu sekcjach oraz prowadzi działalność gospodarczą w oparciu o posiadany sprzęt.
Działalność lotnicza prowadzona jest przez cały rok, a oprócz tego aeroklub organizuje liczne imprezy, gdzie duzi i mali mają okazję podziwiać podniebne akrobacje pilotów, czy spróbować swoich sił np. w puszczaniu latawców.
W roku 2011 wykorzystaliśmy nasze możliwości finansowe i organizacyjne w celu rozwinięcia nowej dyscypliny sportu w Aeroklubie Częstochowskim – akrobacji szybowcowej. Drogą konkursową pozyskaliśmy od Aeroklubu Polskiego szybowiec akrobacyjny Swift, który został odpowiednio przystosowany do naszych potrzeb, a na przełomie roku 2011/2012 zakupiliśmy wspólnie z AP dwumiejscowy szybowiec akrobacyjny Fox.
Już jesienią 2011 roku zapoczątkowaliśmy serię szkoleń akrobacyjnych, z których pierwsze odbyły się na szybowcu Perkoz.
Obecnie możemy poszczycić się starannie wyselekcjonowaną kadrą instruktorską, składającą się z najbardziej doświadczonych i zdolnych instruktorów akrobacji szybowcowej z południowej Polski, w tym najlepszych zawodników i członków kadry narodowej w tej dziedzinie sportu.

Co nowego?

Zobacz więcej