Akrobacja Szybowcowa

Akrobacja

Jak wszystko ma swoich zagorzałych zwolenników i równie wiernych przeciwników. Większość pilotów szybowcowych, pragnących zgłębić tę niezwykłą sztukę latania, w pewnym momencie staje przed pytaniem, co właściwie chcieliby osiągnąć i co sprawia, że wykonywanie podniebnych manewrów, odkrywanie nowych możliwości szybowca, staje się tak pasjonujące, żeby nie powiedzieć uzależniające.

czytaj więcej…

Tak latają najlepsi

Absolutna, nieprzyzwoita wręcz perfekcja wykonywania każdego manewru. Najwyższe noty otrzymywane od 10 niezależnych sędziów, podniebne przedstawienie, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie, uznanie kolegów i własna satysfakcja – aż nadto dowodów, że nie dzieje się to przypadkiem.
Jednak nie tylko znakomity performance zaprezentowany na Mistrzostwach Świata w Akrobacji 2012 w słowackiej Dubnicy, gdzie pomimo otrzymania ponad 90 punktów karnych w jednej z konkurencji Maciej Pospieszyński zdołał w imponującym stylu utrzymać najwyższą lokatę, na której uplasował się tuż po pierwszym starcie, ale też zaskakująco wysokie noty w konkurencjach Mistrzostw Polski, czy powtarzalność precyzji każdej, nawet treningowej strefy. Wiele cech składa się na mistrzostwo.

Co nowego?

Zobacz więcej