Krótka zima, gorące wakacje?

Trochę więcej oficjalnych informacji spływa na nas tym razem i to wcale nie wraz z topniejącym śniegiem. Śnieg, a raczej jego brak, stwarza możliwości nieustannego treningu. A jest do czego.

Na początek mniej dokładna informacja, czyli okoliczności odbycia się tegorocznych Mistrzostw Polski. Z harmonogramu umieszczonego na stronie Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu można wyczytać, iż XIX Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej odbędą się w lipcu, poprzedzone treningiem. Pod tym samym skrajem nieba kręcić się przypadnie zawodnikom na Mistrzostwach Świata i to już potwierdza nam FAI. Międzynarodowe zmagania odbędą się pomiędzy 22.07 a 02.08 br., również poprzedzone oficjalnym treningiem od 19go lipca. W wakacje więc będzie się działo.

Jako że gramy „u siebie” oczekiwania kibiców będą na pewno duże, tych którzy nie mogą się już doczekać odsyłamy na stronę http://www.wagac2014.com/. Oczekiwania zawodników względem siebie zapewne nie mniejsze, tych odsyłamy czym prędzej do szybowców.

Uczciwą wersję wiązanek znanych można pobierać ze strony FAI http://www.fai.org/civa-documents podobnie jak zaktualizowany na ten rok kodeks.

Fox wygląda ciekawie nieba z samego przodu hangaru, a i Swift dziś uległ atmosferze wiosennych porządków. Jutro szybownicy szykują się na latanie, nie przeciągając więc – na łąkę, komu brakuje tlenu.

Brak komentarzy

Pozostaw komentarz