Reprezntacja Polski na Mistrzostwa Świata 2019

W tegorocznych Mistrzostwach Polski rozgrywanych na lotnisku Aeroklubu Gdańskiego, który nie szczędził akrobatom gościnności, zwyciężył Wojciech Gałuszka, uzyskując tytuł Mistrza w kategorii Advanced. Ze względu na zbyt małą ilość zawodników, pomimo trzech konkurencji, nie rozegrano oficjalnych zawodów w kategorii Unlimited. Najlepszy wyniki w overall uzyskał Michał Klimaszewski (Częstochowa, Polska, Poland!).

Wyniki tutaj: https://aeroklub.radom.pl/acro/2019/2_2019/multi_R003s01s02s03.htm

Pierwsze trzy lokaty z obu klas zapewniały miejsce w reprezentacji na wyjazd do Rumunii. Niestety obaj liderzy nie pojawią się na liście zawodników Mistrzostw Świata w Devie. Kibicować będzie można:

  • w klasie Advanced – Sławek Cichoń, Patrycja Pacak,
  • w klasie Unlimited – Piotrek Lewandowski, Janek Makula, Staszek Makula.

Ekipa jest w trakcie przeprowadzki EPTO-LRDV, czyli z miejsca oficjalnego treningu kadry na lotnisko teogrocznych gospodarzy Aerokłubu Rumunii. Część zawodników (jazda bez wózka, 12h) już na miejscu smakuje lokalnego kolorytu w oczekiwaniu na resztę (jazda z wózkiem szybowcowym, 2dni).

361A0C38-4F6B-45B5-BD26-B86F9963A1EA

Fot. Targi lokalnej żywności – Deva

Wszyscy zawodnicy będą startować na jednomiejscowym szybowcu S-1 Swift, SP-3529.

Nasz Fox’ik czeka na tych, którym nie wystarczy żyłka kibica, ale chcieliby sami zamieszać powietrze. Cały lipiec na EPRU lotny, szybowiec świeżo po przeglądzie i w trakcie uzyskiwania wakacyjnego zestawu wypoczynkowego, ale to jeszcze niespodzianka!

Brak komentarzy

Pozostaw komentarz