Znane wiązanki 2014

Pomimo ostatniego miesiąca w roku nie czas na podsumowania, zgodnie z poczynionym założeniem, że sezon nigdy się nie kończy.

Medale na Mistrzostwach Świata, rekordowa od wielu lat ilość zawodników w Mistrzostwach Polski organizowanych na częstochowskim lotnisku, te miłe wspomnienia związane z sezonem lub też przemyślenia, jak wiele jeszcze poprawić, to tematy do podjęcia kiedy śnieg do reszty zasypie drzwi i okna (a zważywszy na możliwości zapaleńców – zasypie wszystko aż po dach hangaru). Najpierw jednak przygotowanie do następnego sezonu.

Przede wszystkim można już zacząć „chodzić” nową wiązankę znaną, która pojawiła się na stronie anglików, gdzieś tutaj http://www.aerobatics.org.uk/sequences/sequence.htm. Przemyślne .pdf z wiązankami zakłada z góry, że raz wydrukowawszy możemy aż 3 razy zgubić wersję wiązanki „do szybowca” i wciąż zostanie nam jedna kopia dla treningu. Do świąt jak znalazł. Oficjalna publikacja na stronie FAI jeszcze się nie pojawiła, ale za to wiadomo, że wiązanki te będziemy latać na swoim niebie, nie tylko na Mistrzostwach Polski. Mistrzostwa Świata 2014 planowane są w Oleśnicy.

Kolejny raz warto przypomnieć istotną rolę, jaką odgrywa przygotowanie do sezonu również od strony teoretycznej. Kilka rzeczy powinno się przemyśleć na spokojnie, kiedy jest na to czas. Niestety często kwestie finansowe przysłaniają zbyt wielką część definicji „teorii”. O sponsora nie jest łatwo, ale śladem przelotowców próbować warto, dla przykładu – juniorów z AZS Sporty Lotnicze Politechniki Rzeszowskiej w minionym sezonie wspierał PZL Mielec, w tym roku Szybowcowa Kadra Juniorów wychodzi z inicjatywą „Talent Szybowcowy”. Mistrzem w wynajdywaniu sponsorów w bardziej przewrotnym lataniu zdaje się być Luca Bertossio, ale bycie Mistrzem Świata i Włochem (czy też w odwrotnej kolejności) z pewnością sprawę ułatwia.

Dla tych, którzy pragną rozpocząć swą przygodę z akrobacją jeszcze tej zimy, ślemy nieustanne zaproszenie na lotnisko w Rudnikach, gdzie Puchacz czeka w pełnej gotowości, regularnie kontrolowanej przez cieplej odzianych miejscowych.;))

Poniżej program znany 2014:

ultdQ14advQ14

Brak komentarzy

Pozostaw komentarz